![Cuma reusit YAMAHA sa faca arta pe doua roti GALERIE FOTO](https://debarbati.protv.ro/img/2019/04/03/155803/61704439.jpg?fm=jpg&q=80&fit=max&crop=%2C%2C%2C)
Cuma reusit YAMAHA sa faca arta pe doua roti GALERIE FOTO
De cele mai multe ori arta este subestimată, iar contribuția acesteia nu este apreciată pe cât ar trebui.
Ceea ce este frumos și uimitor în artă este faptul că ne poate surprinde prin diversitatea formelor pe care le poate căpăta. Când aceasta devine și funcțională, cu siguranță începe să atragă mai multe priviri.
Artistul american Nick van Woert creează într-un mod aorecum destructiv și haotic obiecte ce reflectă compelxitatea societății în care trăim. Ce este și mai impresioannt pentru pasionații de motoare este motocicleta Yamaha XT600 din 1991 pe care a modificat-o și personalizat-o transformând-o într-o adevărată operă de artă. Doar un artist poate readuce la viață o Yamaha din 1991 remodelând-o pentru a dezvălui un frumos schelet metallic