Nu credeai ca exista asa ceva! Iata cele mai urate concepte din istoria masinilor! GALERIE FOTO
Cei care au proiectat mizeriile astea ar trebui interzisi prin lege, exportati undeva pe o alta planeta sau intorsi cu 2.000 de ani in urma de unde au si venit probabil.

Martin Stationette arata ca un cavou ambulant. Este un concept facut in anii ’50 de catre un vizionar. Da, probabil a fost cel mai neinspirat vizionar din istorie. Masina lui nu a ajuns decat in topurile horror cu masini.

Unul dintre designerii care a reusit niste lucruri senzationale (Frank Rinderknecht) cu Rinspeed a dat-o-n bara cu X-Trem. Studiul asta a fost expus la Geneva, acum 13 ani si de-atunci nu a mai aparut pe nicaieri. Motivul e clar.

Iata de ce chinezii copiaza masini...pentru ca altfel ies nenorociri d’astea. Nici macar numele nu e mai destept (Changfeng Rhombus).

Candva in 1993, Chrysler a suferit o criza de identitate, adica a scos ceva mizer si galben care in loc de lamaita s-a numit Expresso. Cum sa scoti Viper si sa apari cu asa ceva?

Un carosier de care am auzit prea putin (acum stim de ce) a scos in 2006 Karmann SUC – ceva intre decapotabila bulgareasca si altceva mult mai rau.

E destul sa dai o data cu bata-n balta ca sa se duca dracului o istorie perfecta. Cadiilac Cimarron ‘85 – mai rau de atat nu se poate.

Au trecut patru ani de cand Scion (subbrand Toyota) a aratat prima si ultima oara Hako, un concept care, dupa parerea noastra, nu ave voie sa vada lumina zilei.

Cel mai urat film horror, cu sange, monstri si zombie, e o comedie siropoasa in comparatie cu asta. Se numeste Fya-Jo. Acum vine pareta dureroasa – e o Honda!

Este un pic mai frumoasa decat un gandac de bucatarie doar pentru ca e alba si nu rosie. Sau e ca porcul de urata pentru ca se numeste Coccinelle...Citroen Coccinelle. A fost facuta prin ’56.

Asta se vrea o copie odioasa dupa o masina hidoasa. Fiat Oltre, furat dupa Hummer H2. Bine ca nu s-a intamplat si ca a ramas doar un concept.

Exista ceva mai prost si mai imbecile decat aratarea asta? Probabil cel care a gandit-o! Tang Hua a venit cu ea in 2008 la Detroit.

Senzational! Prima masina fara spate, fara fata, cu spatele-n fata si cu fata-n spate. Va vine sa credeti ca Ford s-a gandit in ’58 la o masina cu energie nucleara care sa mearga 8.000 de km cu un rezervor? Mai bine ca nu au reusit-o!

Sunteti la baie deja, nu-i asa? Speram ca n-ati mancat foarte mult dimineata. Ce vedeti este doar o gresala pe care Dumnezeu nu i-o va ierta nu e preot care in afara slujbelor credea ca are un talent deosebit la masini. Da, un preot din Connecticut a proiectat Boratura Safety Car...ah, pardon, Aurora Safety Car voriam sa spunem.
E, uite d’aia e Pontiac in faliment si trage tot GM-ul in jos dupa el. Ca face prostii d’astea care seamana cu SsangYong Actiyon si alte chinezarii!