![Alex Velea, melodie cu Dani Mocanu! Cum s-au lăsat filmați cei doi și ce cântă](https://debarbati.protv.ro/img/2023/04/05/185717/alex-velea-melodie-cu-dani-mocanu-cum-s-au-lasat-filmati-cei-doi-si-ce-canta.jpg?fm=jpg&q=80&fit=max&crop=%2C%2C%2C)
Alex Velea, melodie cu Dani Mocanu! Cum s-au lăsat filmați cei doi și ce cântă
Proiectul Trapanele al lui Alex Velea a trecut la un alt nivel: artistul a lansat alături de Dani Mocanu melodia „Dau în ei ca-n aparate”, al cărei videoclip este unul inedit.
Pentru ca amândoi să apară în videoclipul „Dau în ei ca-n aparate”, Alex Velea a mers acasă la Dani Mocanu. Până aici, nimic ieșit din comun. Doar că manelistul este arestat la domiciliu încă de la sfârșitul lunii august a anului 2022!
Melodia cântată de cei doi a adunat în primele ore de la lansare aproape 200.000 de vizualizări, semn că internauților le-a plăcut piesa.
De muzica și versurile melodiei „Dau în ei ca-n aparate” s-au ocupat Moș Ion Roacker și Alex Velea, în timp ce videoclipul poartă amprenta lui Ciolpan.
Alex Velea nu se află la prima lui colaborare cu un manelist, de-a lungul ultimilor ani lansând melodii inclusiv cu Tzancă Uraganu și cu Jador.