![Dani Mocanu și-a plătit amenda de 100.000 de lei! Pentru ce a primit-o](https://debarbati.protv.ro/img/2022/10/28/161313/dani-mocanu-si-a-platit-amenda-de-100-000-de-lei-pentru-ce-a-primit-o.jpg?fm=jpg&q=80&fit=max&crop=%2C%2C%2C)
Dani Mocanu și-a plătit amenda de 100.000 de lei! Pentru ce a primit-o
La sfârșitul lunii august, după câteva săptămâni de când a avut un conflict într-un club din Târgu Mureș, acolo unde l-a amenințat pe un tânăr cu un cuțit, Dani Mocanu s-a ales cu o amendă în valoare de 100.000 de lei, pentru port fără drept de obiecte periculoase.
Sentința, care a devenit definitivă, deoarece nu a fost atacată cu recurs, a mai inclus și faptul că manelistul nu mai are voie să intre în Târgu Mureș timp de cinci ani.
Acum, într-o filmare pe care a postat-o pe pagina lui de Instagram, Dani Mocanu a dezvăluit că a plătit amenda, arătând pe celebra rețea de socializare și banii pe care i-a pregătit în mai multe teancuri de câte 100 de lei.
„Amenda penală de 1 miliard. Din păcate, în România răspunzi penal în funcție de cine ești”, a scris Dani Mocanu în dreptul clipului video. Iar în filmuleț a avut și un mesaj: „Amendă penală de 1 miliard. Una dintre cele mai mari din România. Azi se achită. Sunt curios, dacă mă chema Fane sau Gheorghe... mai primeam atât?”.