![Giani Kiriță, răspuns pentru Steliano Filip: „Ce smardoială? E în stare să se pună cu mine? Să mă evite”](https://debarbati.protv.ro/img/2022/06/02/132541/giani-kirita-raspuns-pentru-steliano-filip-zce-smardoiala-e-in-stare-sa-se-puna-cu-mine-sa-ma-evite_3.jpeg?fm=jpg&q=80&fit=max&crop=%2C%2C%2C)
Giani Kiriță, răspuns pentru Steliano Filip: „Ce smardoială? E în stare să se pună cu mine? Să mă evite”
După ce Dinamo București a retrogradat în Liga a 2-a pentru prima dată în istorie, Giani Kiriță a lansat un atac dur la adresa jucătorilor, iar Steliano Filip a fost cel luat la rost în primul rând.
Deranjat de acuzațiile făcute de Giani Kiriță, Steliano Filip i-a răspuns, afirmând că fostul jucător al lui Dinamo București l-a amenințat cu bătaia. După ce a auzit declarațiile actualului fotbalist, Giani Kiriță a reacționat, potrivit celor de la Gazeta Sporturilor.
![](https://assets.debarbati.ro/assets/debarbati/2022/06/02/image_galleries/8998/giani-kirita-raspuns-pentru-steliano-filip-zce-smardoiala-e-in-stare-sa-se-puna-cu-mine-sa-ma-evite.jpeg)
„Acest băiat eu cred că suferă de retard rău de tot, mă refer la retard fotbalistic. Uitați-vă la el și o să vedeți ce a putut să facă pe teren în acest campionat. E posibil să-i fi trimis și un mesaj pe Instagram, aici poate că are dreptate, dar ce smardoială visează el? Păi, el e în stare să se pună cu mine? Oricum, după tot ce a spus acum, îl sfătuiesc să mă evite prin oraș. Nu-i doresc să mai dea ochii cu mine. Niciodată! A făcut o grămadă de nenorociri la Dinamo, iar eu văd că tot mai are tupeul să apară și să vorbească. Cu el în echipă și cu alții ca el, Dinamo a ajuns în B, asta este cel mai dureros”, a spus Giani Kiriță.